
Geocaching- szukanie skarbów
Jeśli nie macie pomysłu co robić na zewnątrz, nie chce wam się już w nic grać, nie chcecie się szwędać bez celu, to mamy dla was fajny pomysł – aplikacja GEOCACHING.
(Nie jest to artykuł sponsorowany, aplikacja polecana z uwagi na jej walory i możliwość zachęcenia dzieci do ruchu i szukania „skarbów”)
Czym jest geocaching
Geaocahcing jest to forma gry terenowej związanej z szukaniem skrytek tzw. keszy rozmieszczonych praktycznie na całym świecie.
Jest to aplikacja darmowa, chociaż jak w większości można też wybrać wersję premium, która daje więcej możliwości. Warto wypróbować najpierw tą darmową wersję i sprawdzić czy złapiecie „bakcyla”. Aplikację pobrać można w google play.
Skarby ukryte są w różnych miejscach i są różnej wielkości od mikro (np. mała karteczka umieszczona w pojemniczku wielkości małego palca) po spore pudełka czy skrzynki.
Chowane są w różnych miejscach: na murkach, w płotach, na słupach przyczepione magnesem, zawsze są maskowane i wcale nie takie proste do znalezienia – wszystko zależy od kreatywności twórcy. W skrytkach większych bywają fanty, które możesz wymienić.
Jak szukać
Po włączeniu aplikacji widzisz swoją lokalizację i lokalizację ukrytych w okolicy keszy.

Klikasz na skrytkę, którą chcesz odnaleźć, a następnie przechodzisz do jej lokalizacji.

Gdy dotrzesz na miejsce przeczytaj opis, żeby dowiedzieć się co nieco o okolicy. W opisie zawsze znajdziesz informacje o atrakcjach i historii danego miejsca, dlatego ta zabawa jest doskonała przy zwiedzaniu.
W aplikacji zobaczysz również oznaczenie stopnia trudności, określenie wielkości kesza i ewentualne wskazówki. Jeśli mimo poszukiwań, nie udaje ci się odnaleźć skarbu, warto skorzystać z drobnych podpowiedzi w aktywnościach, chociaż radość jest wiele większa bez podpowiedzi. Po znalezieniu skrytki wpisujesz się na karteczkę tzw Logbooka (dziennik) i w aplikacji klikasz zaloguj, a następnie oznaczasz znaleziona lub DNF – nie znaleziona.
Pamiętaj o dyskrecji podczas poszukiwań. Sporo osób nie wie, co wyciągacie, chętnie też to obejrzy, a nie koniecznie odłoży na to samo miejsce. Nie ujawniaj również w opisach dokładnego miejsca odnalezienia skarbu.
Jak wyglądają skrytki
Ich wygląd i kształt nie jest ściśle określony. Mogą być całkiem niepozorne. Skarby ukryte są w różnych miejscach i są różnej wielkości od mikro- mała karteczka umieszczona w pojemniczku wielkości małego palca, po spore pudełka czy skrzynki. Mogą to być woreczki przyklejone do metalowej tabliczki.
Chowane są w różnych miejscach: na murkach, w płotach, na słupach przyczepione magnesem, zawsze są maskowane i wcale nie takie proste do znalezienia – wszystko zależy od kreatywności twórcy. W skrytkach większych bywają fanty, które możesz wymienić. To co jest ukryte okazuje się później najmniej istotne, bo najciekawszy jest czas poszukiwań, obserwacji otoczenia, szukania czegoś, co nie pasuje.


Co warto zabrać
Koniecznie długopis, żeby wpisać się do logbooka. Jeśli szukasz większych skrytek niż mikro, najprawdopodobniej będzie coś w nich ukryte, więc warto mieć fanty na wymianę – drobne zabawki, smycz na klucze, zabawkę z jaja niespodzianki, muszelki, niektórzy wrzucają grosika na szczęście, guzik…
Wypróbujecie i koniecznie opiszcie nam swoje przeżycia!

