Zabawy terenowe

Labirynt Mocy

Podczas wakacji nad polskim morzem odkryliśmy wspaniałe miejsce do zabawy. Pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna, dlatego zawsze trzeba mieć plan B w razie dużego zachmurzenia. Wyruszyliśmy więc do Dobrzycy (na trasie Kołobrzeg-Koszalin), gdzie znajdują się ogrody i labirynt Hortulus.

Każdy z was zapewne rozwiązywał labirynty w książkach z zadaniami lub przynajmniej oglądał film, w którym dzieci błądziły w labiryntach na polach kukurydzy. Najlepiej jednak jest sprawdzić na własnej skórze, jakie to uczucie, gdy trudno znaleźć wyjście.

Jeśli jesteście z dziećmi, koniecznie zakupcie mapę i karty do gry Labirynt Mocy. Dostaniecie zestaw kart do skasowania w oznaczonych na mapie punktach. Często punkty znajdują się same, bo z daleka słychać piski radości dzieci kasujących kolejne karty.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lab1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie labirynty-cz-2c.jpg

Ceny ( stan na 2019 r) normalny 25 zł, ulgowy (dzieci do 15 roku życia) 20 zł. Super tanio nie jest, ale naszym prywatnym zdaniem przeżycia są warte tej ceny.

Na środku placu stoi wysoka wieża, z której możecie zobaczyć cały labirynt. Spotkaliśmy tam ludzi, którzy obserwowali z góry część swojej grupy i nakierowywali ich na dobrą trasę przez telefon. Taka forma GPS :). My polecamy bardziej tradycyjne rozwiązania. Mapa zupełnie wystarczy. Poza tym, labirynt sprzątany jest w poniedziałki, więc w ten dzień najpóźniej zostaniecie odnalezieni 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie labirynty-cz-2s.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie labirynty-cz-2kl.jpg

Koniecznie zabierzcie do plecaka wodę i przekąski, a wcześniej skorzystajcie z toalety. W alejkach znajdziecie sporo czaso-umilaczy w postaci tabliczek z komunikatami. Dzieci były zachwycone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *