Zabawy terenowe

Poszukiwanie skarbów natury

Szukanie skarbów natury może zamienić nudny rodzinny spacer w  ekscytującą przygodę. Najprostszym sposobem na zajęcie dla całej rodziny jest wydrukowanie listy rzeczy do znalezienia. W każdym dziecku dżemie mały poszukiwacz! Jeśli idziecie na spacer z większą ilością osób, możecie zrobić zawody. Kto pierwszy odnajdzie wszystko z listy będzie mistrzem.

Ważne jest, żeby na takiej liście poszukiwanych rzeczy nie znalazły się niemożliwe do znalezienia… Nie szukamy więc śladów UFO , tylko rzeczy, które łatwo znaleźć w otoczeniu.

Fajnie, jak za odhaczenie wszystkich elementów czeka jakaś drobna nagroda, chociaż szukanie same w sobie i tak będzie sprawiało sporo radości. Mniejsze dzieci powinny zbierać rzeczy z listy do koszyczka, starsze zdecydowanie wolą robić zdjęcia.

biedroki

Jak zrobić listę poszukiwaczy skarbów natury

Listy możecie tworzyć na wiele sposobów:

Do zrobienia: przeskocz kamień, złap żabę, połam patyk, rzuć jednym kamykiem w drugi, wejdź na drzewo, przeskocz kałużę, bujaj się na gałęzi  itp.

Do znalezienia (wszystko co was otacza): liść dębu, liść klonu, szyszka, mlecz, robak, mech, ślady zwierząt, ślady człowieka, coś latającego, coś pełzającego ….

Odgłosy: trel ptaka, pisk opon, miauczenie kota, trzask patyków…..

Alfabet : znajdź 10 rzeczy na literę ….

Tutaj nasze sugestie co może znaleźć się na takiej liście:

Kwiat,  szyszka, źdźbło trawy, strumyk, śmieć, gałązka nadająca się na procę w kształcie litery Y,  błyszczący kamyk,  błoto, mech, bluszcz, dziura w drzewie, glista, huba,  żuk, gąsienia,  ślimak,  mrówka, uschłe drzewo, motyl, kwitnące drzewo, różne odcienie zieleni, coś co zapowiada kolejną porę roku, wiewiórka, rosa, paproć, roślina pnąca, iglak, ptasie gniazdo, dziura w drodze, pióro, żaba, dowody na obecność zwierząt, pajęczyna, przesuwające się chmury, coś śmiesznego, spadający liść mrówka niosąca coś, muchę w pajęczynie, duży liść, mały liść….

Posłuchaj: szumu liści, bzyczenia muchy, szumu wody, hałasów zwierząt, odgłosów ptaków, kroków człowieka, rechotu żab, świerszcza….

Poniżej lista gotowa do druku w formacie A4

POBIERZ TUTAJ

lista poszukiwacza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *