kwiatostan babki
Zabawy terenowe

Zabawy bez zabawek- rośliny

Wierzcie lub nie, ale, żeby się dobrze bawić nie potrzeba nic poza tym co was otacza. Wystarczy wyobraźnia i dobry humor. Źdźbło trawy doskonale zastąpi gwizdek, babką można strzelić w zamyślonego kolegę, można oblepić kolegów dziadami, zrobić wojnę na jarzębinę, rzucać wiankami na patyki wbite w ziemię lub zrobić mini paitball z czarnego bzu (tu uwaga na ubrania- raczej ciężko będzie doprać).

Kiedyś we wrześniu chłopaki zaczepiali dziewczyny w szkole wrzucając im za koszulkę na plecy nasiona z rozgniecionych owoców dzikiej róży. Piekło to strasznie! Wymieniać można długo…

galaz pusta w srodku

Taki chwaścik, a gałęzie fajne i całkiem przydatne. W środku są puste. Ucinacie kawałek takiej gałęzi na końcówkę wkładacie kulki np. czarnego bzu, drugi koniec przykładacie do ust i mocno dmuchacie- całkiem fajnie lecą – taki mini paint ball 🙂 Jeszcze  dalej leci bez jeśli włożycie go do ust a potem przez rurkę mocno wyplujecie (teraz mało który rodzic na to pozwoli ;))

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu. Zobaczycie jak ułożyć trawę, żeby piszczeć. Ważne żeby była dobrze naprężona. Jeśli nie wyjdzie od razu, nie poddawajcie się! Nie od razu Rzym zbudowano! Spróbujcie kilka razy , może trzeba zmienić źdźbło trawy, dobrze żeby było grubsze… Nam się zdarzyło wielokrotnie, że leżeliśmy w trawie przy lesie piszcząc właśnie przy użyciu trawy i odpowiadały nam ptaki drapieżne. Niesamowite wrażenie! Życzymy wytrwałości w ćwiczeniach. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *