czarownica na miotle
Inne zabawy

Zabawy na Halloween

Nadeszła już klasyczna polska jesień. Pada deszcz, jest chłodno, wieje i zaczyna się czas spotkań w domach.

Pierwszą okazją do jesiennych zabaw jest niezbyt polskie, ale dla dzieci atrakcyjne halloween.

Dzisiaj chętnie podzielimy się z wami naszymi pomysłami na spędzenie wieczoru z dziećmi.

Najważniejsze jest przygotowanie odpowiedniego nastroju w domu. My wolimy wersję łagodniejszą tego święta, więc dekorują nam pomieszczenia pomarańczowe balony –z buzią wystylizowanej dyni, białe balony malowane na duchy, pająki namalowane na papierze toaletowym, pająki z kasztanów, nietoperze z szyszek…Część ozdób robimy już podczas zabawy

Poczęstunek:

  • Palce czarownicy (ciasteczka maślane z migdałem)
  • Banany nadziane na patyki , ozdobione czekoladą – wyglądają jak duchy
  • mandarynki
  • Lizaki zawinięte w chusteczki – oczywiście wymalowane na duchy
  • Soczki w kartonikach oklejone bandażem jak mumie z doklejonymi oczkami
  • Koktajl w słoiczkach – muszą być oczywiście ozdobione żeby wglądało to atrakcyjniej
  • Chrupki duszki
  • Bezy formowane w kształcie duszków
  • Sok pomarańczowy

ZABAWY:

Potworne torebki

Potrzebne: Woreczki papierowe – po zakupach lub papierowe śniadaniowe, nożyczki, ołówek, latarka. Na torebce rysujecie oczy nos i buzię potwora lub ducha – wycinacie je nożyczkami

Gdy już będzie ciemno zakładacie je na latarkę i świecicie. Straszna to ozdoba…Każdy z was musi opowiedzieć historię swojego potwora

Możecie też poskradać się do osób, które nie widziały waszych prac i je wystraszyć

torebki potwory

Potworne balony

Nadmuchajcie balony, ale ich nie zawiązujcie – trzymajcie jedną ręką końcówkę lub poproście kogoś obok, żeby przytrzymał balon na czas waszej pracy. Na  balonach rysujecie twarze potworów, duchów, czarownic, następnie ustawiacie się w rzędzie i na start puszczacie balony. Wasze potwory będą latały po pokoju – waszym zadaniem jest je łapać w locie zanim spadną na ziemię. Nie jest to wcale łatwe.

Bieg duchów

Balonowe duchy kładziecie na plastikowy talerz. Musicie przetransportować je do mety, trzymając tylko talerzyk. Jeśli balon upadniem, wracacie na start.

Przeganianie ducha

Na piłeczce do ping-ponga rysujecie twarz ducha. Kładziecie ją na środek stołu. Siadacie wokół stołu. Na start dmuchacie tak, aby piłeczka nie spadła na ziemię obok was. Dwie osoby między którymi spadła piłeczka muszą za karę wypić krew z letnich komarów ( do strzykawek nalejcie sok pomidorowy – wygląda strasznie !)

Klejony potwór

Wycinacie różne kształty z różnych kolorów papieru. Dzieciaki dostają dużą tekturową kartkę i wyklejają wspólnie potwora. Gdy go wykleją wymyślają mu imię i muszą wspólnie wymyślić jego historię. Dlaczego jest taki brzydki, czy straszy, jeśli tak to kogo i dlaczego? Gdzie mieszka….

Rozbijanie piniaty- dyni (zrobiliśmy ją tydzień wcześniej)

W środku są zadania wybrane z naszych zbiorów zadań do podchodów i oczywiście słodycze

Jeśli piniata jest zbyt dużym problemem możecie wrzucić drobne słodycze i zadania do balona, następnie go napompować i przyozdobić. Dzieciaki nawet balona chętnie rozbiją żeby dostać się do skarbu!

Gra planszowa “Potwory do szafy”

Poszukiwania zaginionego oka

Kupujemy żelkowe oczy – pakowane są oddzielnie, gdy nie uda nam się ich dostać kupujemy czekoladowe monety. Do miski wsypujemy różne ziarna – groch, fasola, kasze, a na spodzie ukryta jest niespodzianka.

Dzieciaki muszą przesypywać między rękami ziarno i odszukać ukryte oko potwora. Oczywiście wymyślamy tu historię jak mógł stracić oko.

miska z grochem

Owijanie mumii

Wybraną osobę owijacie papierem toaletowym – jest waszą mumią – nie ściskajcie zbyt mocno- mumia może z wami potańczyć

Wyścig pająków

Plastikowe małe pajączki ustawiacie na stole i dmuchacie przez rurkę, aż dojdą do mety

Rzut świecącą obręczą

Ustawiamy kapelusz czarownicy (najlepiej, żeby na coś ciężkiego go nałożyć) – taki ze sterczącym czubkiem na środku, dzieciaki dostają obręcze świecące w ciemności i w półmroku rzucają nimi tak, aby zaczepić je na kapeluszu. (Aby odczarować wszystkich na których rzuciła zaklęcie czarownica potrzebne są 3 celne rzuty)

Co obrzydliwego jest w środku

Przygotujcie trzy kartoniki po chusteczkach – sześciany. Ozdóbcie je jak potwory. Na górną część dobrze przykleić jest filc żeby nie było widać co w środku. Do wnętrza wrzucacie coś co dzieci muszą rozpoznać. Np. żelkowe glisty, coś maziastego w miseczce, ugotowane makarony spaghetti – będą w dotyku przypominały glisty, siano (włosy czarownicy), kiełbaski (obcięte palce),

Poszukiwanie klucza

Czarownica Hilda chciała dać swoim potworom nagrody za ciężką pracę, ale nie może znaleźć klucza do skrzyni. Okazuje się, że kradł go wampir Kris. Duchy wchodząc do pomieszczenia przestraszyły go i możliwe, że zgubił go gdzieś w tym pomieszczeniu.

Operacja upiększająca czarownicy

Na dużej tablicy korkowej przyczepiacie namalowaną twarz czarownicy –kontury. Każdy zawodnik dostaje do przyczepienia jakiś kawałek jej twarzy – nos, oko, usta brwi. Musi to zrobić z zamkniętymi oczami. Koledzy mogą podpowiadać kierunek.

Potworne zawody

Potrzebujecie rajstopy. Do 1 nogawki wrzucacie piłeczkę a następnie zakładacie rajstopy na głowę. Tą piłeczką (wiszącą w rajstopie) musicie strącić ustawione po drodze przeszkody.

Tworzymy wspólną historię 

Zdania, które mogą się przydać:

Dawno, dawno temu, tak dawno, że już nikt o tym nie pamięta…..

Pewnej burzowej nocy

Usłyszeli huczenie sowy. Nagle sowa wyleciała z krzaków…

Płomienie świecy zaczęły się poruszać i przygasać

Drzwi otworzyły się skrzypiąc

Coś poruszało się na podłodze, było to …

Usłyszeli w oddali krzyk….

Mgła unosiła się w okolicy zamczyska, tylko w oddali widać było…..

Pajęczyna

Podczas przyjęcia wartko wykorzystać  grę z gumą  – pajęczyna. Dzieciaki to uwielbiają!

Opis tu PAJĘCZYNA

Wyzwania zamknięte w balonach

Jeśli lubicie zabawy z wyzwaniami, dobrym pomysłem będzie włożenie do balonów kartek z wyzwaniami. Pompujecie balony wieszacie jako ozdoby. Gdy nadejdzie was chęć na zabawę z wyzwaniami przebijacie balony i każdy podnosi jedną karteczkę. Pomysły do zadań możecie czerpać z naszych stron dotyczących podchodów  tu     1    i      2  

Muzyka stop

To zawsze sprawdza się na przyjęciach. Potrzebna jest 1 osoba, która będzie włączała muzykę i w wybranym momencie ją zatrzymywała. Goście tańczą do rytmu muzyki. Jak muzyka ucichnie, każdy musi pozostać w swojej ostatniej pozycji. Nie wolno się ruszać. Kto się poruszy – odpada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *