pistolety na wodę
Inne zabawy

Zabawy z wodą

W tym roku mamy naprawdę gorące lato. Większość dzieci wyjeżdża nad wodę, lub szuka cienia pod drzewami. Ciężko jest się bawić gdy, żar leje się z nieba. Jest jednak na ten upał rada- zabawy z wodą 🙂 Kilka propozycji poniżej:

  • Wojna na wodę, gdzie wszystko jest dozwolone. Zaopatrujecie się w pistolety na wodę i jazda…
  • Bomby wodne. Można kupić w dość dobrej cenie balony z butelkami do napełniania ich wodą. Rzucajcie do siebie bombę jak piłkę. Ciekawe w czyich rękach pęknie!

balony napelnione woda

  • Ostrzał wyspy. Dzieci dzielimy na 2 drużyny. Rysujemy kredą 2 wyspy – na tyle duże, żeby pomieściły grupy. Każda drużyna dostaje balonowe bomby wodne. Po 2 na osobę. Zadaniem każdej z drużyn jest ostrzelać wyspę przeciwnika, jednocześnie łapiąc bomby lecące na ich wyspę. Ostrzał zaczyna się w jednym czasie na komendę. BITWA!!
  • Panie kapitanie, która godzina? Wyznaczcie 2 punkty między, którymi będziecie biegać. To wasze bazy. Wybieracie teraz kapitana. Zostaje wyposażony w pistolet na wodę. Wszyscy stają teraz w jednej bazie, a kapitan na środku (pomiędzy wyznaczonymi bazami). Zadajecie kapitanowi pytanie „panie kapitanie, która godzina?“ On odpowiada podając liczbę, np. 4 Wy stawiacie tyle kroków, ile podał kapitan. Jeśli kapitan, zamiast podać godzinę odpowiada „czas na kąpiel“ uciekacie, ile sił w nogach do drugiej bazy, a kapitan w was strzela wodą. Żeby zabawa była ciekawa, ustalcie liczbę rund, po których się zamieniacie. Fajnie, jeśli każdemu uda się być kapitanem! To niesamowicie fajna zabawa. Dużo emocji, śmiechu.

Zobaczcie film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *