puedlko z pileczkami przypiete do pasa
Inne zabawy,  Zadania - wyzwania

Zadania z piłeczkami do ping-ponga

Wytrząsanie z pudełka

Przygotuj pudełko po chusteczkach i pasek. Pudełko przetnij w dolnej części tak, aby przeszedł przez szczelinę pasek. Uzupełnij je teraz piłeczkami do ping-ponga i gotowe do użycia! Można oczywiście kupić gotową grę ze sprzętem do tej zabawy, ale po co przepłacać, jak można mieć za darmo.

Po zapięciu paska z pudełkiem na pasie, należy tak trząść kuperkiem i skakać, aby wszystkie piłeczki wypadły z pudełka.

Odbijanie piłeczek

Przygotuj kobiałki po jajkach i piłeczki. Zadanie polega na odbiciu piłeczki od stołu lub podłogi tak, aby ostatecznie trafiła ona do kobiałki. Można bawić się pojedynczo lub też ustawić zawodników po dwóch stronach stołu. Każdy próbuje wbić piłeczkę do kobiałki ze swojej strony, a przy okazji wyłapuje “pudłowane” piłeczki towarzysza z drugiej strony stołu.

Tor przeszkód

Tor dla piłeczki można przygotować z kartonów jak poniżej i piłeczkę turlać bujając kartonem. Innym sposobem jest przygotowanie toru z klocków lego lub obklejenie podłogi taśmą malarską i dmuchanie w piłeczkę tak, aby szła po wyznaczonym torze.

Kubeczki z wodą

Kubeczki plastikowe napełnij wodą i ustaw w rzędzie. Za ostatnim kubeczkiem ustaw małą miseczkę. Piłeczkę do ping-ponga połóż wrzuć do pierwszego kubeczka. Zadaniem jest dmuchanie w piłeczkę tak, aby przeskakiwała między kubeczkami, a ostatecznie wpadła do miski na końcu. Nie jest to proste, bo piłeczka szybko ucieka z toru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *